Themes - Twenty Eleven - en to bs_BA translation catalogue (130 entries)

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
bs_BA: % <span class="reply">komentara &rarr;</span>

en: %1$s at %2$s
bs_BA: %1$s u %2$s

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
bs_BA: %1$s dana %2$s <span class="says">je rekao/la:</span>

en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
bs_BA[0]: %1$s mišljenje za &ldquo;%2$s&rdquo;
bs_BA[1]: %1$s mišljenja za &ldquo;%2$s&rdquo;
bs_BA[2]: %1$s mišljenja za &ldquo;%2$s&rdquo;

en: %s Theme Options
bs_BA: Opcije %s teme

en: &larr; Older Comments
bs_BA: &larr; Stariji komentari

en: &larr; Previous
bs_BA: &larr; Prethodna

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
bs_BA: 0 <span class="reply">komentara &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
bs_BA: 1 <span class="reply">komentar &rarr;</span>

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
bs_BA: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> od </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
bs_BA: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Dokumentacija o opcijama teme</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support</a>
bs_BA: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Forumi za podršku</a>

en: <b>%</b> Replies
bs_BA: <b>%</b> komentara

en: <b>1</b> Reply
bs_BA: <b>1</b> komentar

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
bs_BA: <span class="%1$s">Objavljeno u</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
bs_BA: <span class="%1$s">Označeno</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
bs_BA: <span class="meta-nav">&larr;</span> Stariji članci

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
bs_BA: <span class="meta-nav">&larr;</span> Prethodna

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
bs_BA: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Objavljeno </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> u <a href="%3$s" title="Link ka slici pune veličine">%4$s &times; %5$s</a> u <a href="%6$s" title="Nazad na %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
bs_BA: <span class="sep">Objavljeno </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> od </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
bs_BA: <strong>Šema boja</strong>: Za vašu stranicu možete odabrati "svijetlu" paletu boja (svijetla pozadina sa tamnim tekstom) ili "tamnu" (tamna pozadina sa svijetlim tekstom).

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
bs_BA: <strong>Početni raspored</strong>: Za vašu stranicu možete odabrati raspored bez bočne trake ili bočnu traku možete prikazati na lijevoj, odnosno na desnoj strani.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
bs_BA: <strong>Boja linka</strong>: Odaberite boju koja će se koristiti za tekstualne linkove na vašoj stranici. Možete unijeti HTML boju, heksadecimalni kod ili možete izvršiti vizualni odabir boje klikom na dugme "Odaberi boju".

en: About %s
bs_BA: O %s

en: An optional widget area for your site footer
bs_BA: Neobavezni prostor za dodatke u podnožju vaše stranice

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
bs_BA: Žao nam je, ali nema rezultata za zahtjevanu arhivu. Pokušajte iskoristiti pretragu da biste pronašli taj članak.

en: Archives
bs_BA: Arhive

en: Aside
bs_BA: Kratki

en: Author Archives: %s
bs_BA: Autorove arhive: %s

en: Black
bs_BA: Crno

en: Blog Archives
bs_BA: Arhive bloga

en: Blue
bs_BA: Plavo

en: Category Archives: %s
bs_BA: Arhive kategorije: %s

en: Chessboard
bs_BA: Šahovska tabla

en: Color Scheme
bs_BA: Šema boja

en: Comment navigation
bs_BA: Navigacija komentara

en: Comments are closed.
bs_BA: Komentari su isključeni.

en: Content on left
bs_BA: Sadržaj lijevo

en: Content on right
bs_BA: Sadržaj desno

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bs_BA: Nastavi čitati <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Daily Archives: %s
bs_BA: Dnevne arhive: %s

en: Dark
bs_BA: Tamna

en: Dark Gray
bs_BA: Tamno sivo

en: Default Layout
bs_BA: Početni raspored

en: Default color: %s
bs_BA: Početna boja: %s

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: Featured
bs_BA: Istaknuto

en: Featured Post
bs_BA: Istaknuti članak

en: Featuring: %s
bs_BA: Predstavljamo: %s

en: Footer Area One
bs_BA: Prva oblast podnožja

en: Footer Area Three
bs_BA: Treća oblast podnožja

en: Footer Area Two
bs_BA: Druga oblast podnožja

en: For more information:
bs_BA: Za više informacija:

en: Gallery
bs_BA: Galerija

en: Hanoi Plant
bs_BA: Biljka hanoi

en: Image
bs_BA: Slika

en: Image navigation
bs_BA: Navigacija za slike

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
bs_BA: Izgleda da ne možemo pronaći ono što ste tražili. Možda vam mogu pomoći neki od linkova ispod.

en: Lanterns
bs_BA: Svjetiljke

en: Layout
bs_BA: Izgled

en: Leave a reply
bs_BA: Komentariši

en: Light
bs_BA: Svijetla

en: Light Gray
bs_BA: Svijetlo sivo

en: Link Color
bs_BA: Boja linka

en: Main Sidebar
bs_BA: Glavna bočna traka

en: Main menu
bs_BA: Glavni meni

en: Medium Gray
bs_BA: Srednje sivo

en: Monthly Archives: %s
bs_BA: Mjesečne arhive: %s

en: Most Used Categories
bs_BA: Najkorištenije kategorije

en: Newer Comments &rarr;
bs_BA: Noviji komentari &rarr;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bs_BA: Noviji članci <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
bs_BA: Sljedeća &rarr;

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bs_BA: Sljedeća <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Nothing Found
bs_BA: Ništa nije pronađeno

en: Number of posts to show:
bs_BA: Broj članaka za prikaz:

en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
bs_BA: Jedan komentar na &ldquo;%1$s&rdquo;

en: One-column, no sidebar
bs_BA: Jedna kolona, bez bočne trake

en: Overview
bs_BA: Pregled

en: Page %s
bs_BA: Stranica %s

en: Pages:
bs_BA: Stranice:

en: Permalink to %s
bs_BA: Trajni link ka %s

en: Pine Cone
bs_BA: Borova šišarika

en: Pingback:
bs_BA: Povratni ping:

en: Post navigation
bs_BA: Navigacija članaka

en: Primary Menu
bs_BA: Glavni meni

en: Proudly powered by %s
bs_BA: Pokreće %s

en: Quote
bs_BA: Citat

en: Recent Posts
bs_BA: Najnoviji članci

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
bs_BA: Ne zaboravite kliknuti na "Sačuvaj promjene" kako biste spasili sve promjene koje ste vršili u opcijama teme.

en: Reply
bs_BA: Komentariši

en: Reply <span>&darr;</span>
bs_BA: Komentariši <span>&darr;</span>

en: Search
bs_BA: Pretraga

en: Search Results for: %s
bs_BA: Rezultati pretrage za: %s

en: Select a Color
bs_BA: Izaberi boju

en: Semantic Personal Publishing Platform
bs_BA: Semantička platforma za objavljivanje

en: Shore
bs_BA: Obala

en: Showcase Sidebar
bs_BA: Bočna traka za predstavljanje

en: Showcase Template
bs_BA: Predložak za predstavljanje

en: Sidebar Template
bs_BA: Predložak za bočnu traku

en: Skip to primary content
bs_BA: Preskoči do primarnog sadržaja

en: Skip to secondary content
bs_BA: Preskoči do sekundarnog sadržaja

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
bs_BA: Neke teme vam daju opcije za prilagođavanje grupisane na jednoj stranici. Ako promijenite temu, opcije se mogu promijeniti ili nestati pošto direktno zavise od trenutno aktivne teme. Vaša trenutna tema, Twenty Eleven, ima sljedeće opcije:

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
bs_BA: Žao nam je, ništa ne odgovara kriteriju vaše pretrage. Pokušajte ponovo sa drugim ključnim riječima.

en: Tag Archives: %s
bs_BA: Arhive oznaka: %s

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
bs_BA: WordPress tema 2011 je sofisticirana, jednostavna i prilagodljiva. Učinite je unikatnom pomoću korisničkih menija, slike zaglavlja i pozadine - zatim je dodatno prilagodite pomoću dostupnih opcija teme za svijetlu ili tamnu šemu boja, boje linkova i tri šeme rasporeda elemenata. Twenty Eleven dolazi opremljena sekcijom za predstavljanje koja pretvara vašu stranicu u portofolio vašeg najboljeg sadržaja, zatim je tu podrška za dodatke (bočna traka, tri oblasti u podnožju i oblast dodataka za opciju predstavljanja). Također, dodatak "Ephemera" vam omogućava da prikažete vaše kratke članke, link članke, citate ili statusne članke. Ubačeni su i stilovi za štampanje i za administratorski uređivač, podrška za istaknute slike (kao korisničke slike zaglavlja u člancima i stranicama i kao velike slike na istaknutim člancima). Tu su i specijalni stilovi za šest različitih formata članaka.

en: The sidebar for the optional Showcase Template
bs_BA: Bočna traka za neobavezni predložak za predstavljanje

en: Theme Options
bs_BA: Opcije teme

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bs_BA: Ovaj unos je objavio/la <a href="%6$s">%5$s</a>. Zabilježite <a href="%3$s" title="Trajni link ka %4$s" rel="bookmark">trajni link</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bs_BA: Ovaj unos je objavljen u %1$s i označen kao %2$s od <a href="%6$s">%5$s</a>. Zabilježi <a href="%3$s" title="Trajni link ka %4$s" rel="bookmark">trajni link</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bs_BA: Ovaj unos je objavljen u %1$s i označen %2$s. Zabilježite <a href="%3$s" title="Trajni link ka %4$s" rel="bookmark">trajni link</a>.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bs_BA: Ovaj unos je objavljen u %1$s od <a href="%6$s">%5$s</a>. Zabilježi <a href="%3$s" title="Trajni link ka %4$s" rel="bookmark">trajni link</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
bs_BA: Ovaj unos je objavljen u %1$s. Zabilježite <a href="%3$s" title="Trajni link ka %4$s" rel="bookmark">trajni link</a>.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
bs_BA[0]: Ova galerija sadrži <a %1$s>%2$s fotografiju</a>.
bs_BA[1]: Ova galerija sadrži <a %1$s>%2$s fotografije</a>.
bs_BA[2]: Ova galerija sadrži <a %1$s>%2$s fotografija</a>.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
bs_BA: Ovo je pomalo neugodno, zar ne?

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
bs_BA: Ovaj članak je zaštićen šifrom. Unesite šifru da biste vidjeli eventualne komentare.

en: Title:
bs_BA: Naslov:

en: Trolley
bs_BA: Trolejbus

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
bs_BA: Pogledajte u mjesečnim arhivama. %1$s

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
bs_BA: Iskoristite ovaj dodatak da izlistate statuse, članke i citate

en: View all posts by %s
bs_BA: Pregledaj sve članke od %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bs_BA: Pregledaj sve članke od %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Wheel
bs_BA: Točak

en: White
bs_BA: Bijelo

en: Willow
bs_BA: Vrba

en: Yearly Archives: %s
bs_BA: Godišnje arhive: %s

en: Your comment is awaiting moderation.
bs_BA: Vaš komentar čeka na moderaciju.

en: https://wordpress.org/
bs_BA: https://bs.wordpress.org/

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
bs_BA: F Y.

en: the WordPress team
bs_BA: WordPress tim

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
bs_BA: Y.
